نتایج جستجو برای عبارت :

روش‌های صحیح نگهداری آبغوره خانگی

آبغوره از دیرباز مورد استفاده ایرانیان بوده است و اغلب خانواده‌ها آن را در خانه درست می‌کنند. آبغوره فواید زیادی دارد و درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد و نگهداری از آن بسیار مهم است، زیرا آبغوره فاسد می‌تواند موجب خطرات زیادی مثل مسمومیت و حتی ابتلا به سرطان بشود.
در این مطلب روش نگهداری آبغوره از ابتدای تمیز کردن غوره‌ها، استریل کردن شیشه، ریختن آبغوره در شیشه و روش و محل مناسب نگهداری‌ بعد از آن را به خوبی برای شما شرح می‌دهیم.
قبل
روش‌های صحیح نگهداری آبغوره خانگیآبغوره از دیرباز مورد استفاده ایرانیان بوده است و اغلب خانواده‌ها آن را در خانه درست می‌کنند. آبغوره فواید زیادی دارد و درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد و نگهداری از آن بسیار مهم است، زیرا آبغوره فاسد می‌تواند موجب خطرات زیادی مثل مسمومیت و حتی ابتلا به سرطان بشود.
در این مطلب روش نگهداری آبغوره از ابتدای تمیز کردن غوره‌ها، استریل کردن شیشه، ریختن آبغوره در شیشه و روش و محل مناسب نگهداری‌ بعد از آن
روش‌های صحیح نگهداری آبغوره خانگیآبغوره از دیرباز مورد استفاده ایرانیان بوده است و اغلب خانواده‌ها آن را در خانه درست می‌کنند. آبغوره فواید زیادی دارد و درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد و نگهداری از آن بسیار مهم است، زیرا آبغوره فاسد می‌تواند موجب خطرات زیادی مثل مسمومیت و حتی ابتلا به سرطان بشود.
در این مطلب روش نگهداری آبغوره از ابتدای تمیز کردن غوره‌ها، استریل کردن شیشه، ریختن آبغوره در شیشه و روش و محل مناسب نگهداری‌ بعد از آن
میدونم که یه کم عجیبه، ولی من امسال از مامانم یه شیشه آبغوره عیدی گرفتم! (توضیحش یه کم طولانیه!)
یه جورایی برگشتیم به دوره ی پارینه سنگیِ مبادلات کالا به کالا...(حالا درسته که گفتن پول نقد عیدی ندین، ولی این به معنای این نیست که آبغوره بدین.)
حالا سختیِ کار اینه که من باید آبغوره رو بفروشم به حضرت آقا، و پول عیدیم رو زنده کنم!
انگار گِل وجودِ ما رو با وصول مطالبات سرشته اند...
قاتل خوشمزه فشار خون و کلسترول بد اینجا است؛ نه لیمو و نه آبلیمو؛ از این به بعد فقط آبغوره بخورید؛ با مجله دلتا همراه باشید.
آبغوره فقط چاشنی سوپ و سالاد نیست؛ قاتل فشار خون و کلسترول اینجا است! این ماده مغذی از خانواده بزرگ انگور، اسید های آلی مانند اسید مالیک، اسید فرمیک، اسید سوکسینیک، اسید اگزالیک، اسید گلوکولیک و قند دارد که در درمان بیماری‌ها بسیار مفید است.
مثلا بیماری اسکوربوت که به علت کمبود ویتامین c در بدن به وجود می‌آید، با غوره
آلو مسما یا مسما آلو? 
دلم میخواد این دو تا غذا رودرست کنم 
مرصع پلو که دختره نوشته دو ساعت تزئینش طول می کشه 
اما موادش چیزی نیست که کسی بدش بیاد 
ولی آلو مسما توش شکر و آبغوره یا آب نارنج داره ممکنه بابا مامان خوششون نیاد :( 
به من می خوره بتونم مرصع پلو درست کنم? 
با ادمای ضعیف اصلا میونه ی خوبی ندارم
کسایی که همیشه دیگران و مقصر میدونن
وقتی مشکلی پیش میاد به جای حل کردنش میشینن آبغوره میگیرن و میرن تو فاز افسردگی
همیشه ام توقع دارن دیگران درکشون کنن و باهاشون کنار بیان!
با اینا اصلا نمیتونم کنار بیام
غذاهای محلی، جلوه‌ای از ذوق و هنر مردم هر منطقه در تنوع بخشیدن به زندگی با چاشنی فرهنگ آن دیار هستند. غذاهای محلی آمل نیز از جمله نکات برجسته این شهر هستند. در این مقاله با غذاهای محلی آمل آشنا می‌شویم. کتلت، کته آملی، خورش مرغ ترش، اسفناج پته، مرغ شکم پر آملی، پلو زعفرانی، اردک جوجه، سبزی‌پلون، نازخاتون، اسفناج پته تنها برخی از مهم‌ترین غذاهای محلی و ملی آمل هستند.
انواع غذاها
ترشی تره:مواد بکار رفته: سبزی آش (شامل اسفناج، جعفری، تره

فصل بهار با خودش میوه‌های نوبرانه می‌آورد. نوبرانه‌هایی که شکل اولیه و نرسیده میوه‌های دیگر هستند و در همان حالت نرسیده و کال خود خاطرخواهان زیادی دارند. تا جایی که باید قیمت‌های بالایی برای چشیدن طعم آنها پرداخت کرد. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه خورشت چغاله بادام را به شما آموزش دهیم.
مواد لازم
750 گرم گوشت مغز ران و بدون استخوان
500 گرم چغاله بادام ریز
500 گرم نعنا و جعفری
2 تا 3 قاشق سوپخوری پیاز سرخ کرده
150 گرم روغن
½ استکان آبلیم

خورشت آلو اسفناج، یکی از انواع خورشت ایرانی است که می‌توان آن را با مرغ و یا گوشت تهیه کرد. سبزی مورد استفاده در طبخ این غذا اسفناج است و استفاده از آلو طعم ترش و شیرین به این غذا می‌دهد. این غذا را با دستور پخت زیر می‌توانید به سادگی تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم
500 گرم ماهیچه بدون استخوان یا 750 گرم گوشت با استخوان
1 کیلوگرم اسفناج
250 گرم آلو
روغن
4 قاشق سوپخوری پیاز سرخ کرده
آبغوره یا آبلیمو
نمک و فلفل

طرز تهیه خورشت آلو اسفن
ارزش سخنان ابو حنیفه در کلام احمد بن حنبل
خطیب بغدادی از علمای بزرگ اهل سنت عمری نقل کرده است:
أَخْبَرَنِی ابن رزق، قَالَ: حَدَّثَنَا أَحْمَد بن سلمان الفقیه المعروف بالنجاد، قَالَ: حَدَّثَنَا عبد الله بن أَحْمَد بن حنبل، قَال: حَدَّثَنَا مهنى بن یحیى، قال: سمعت أَحْمَد بن حنبل، یقول: ما قول أبی حنیفة والبعر عندی إلا سواء .
مهنی بن یحیی گفت که از احمد بن حنبل شنیدم که می‌گفت: کلام ابو حنیفه و پشکل نزد من یکسان است!!!
بشار عواد معروف محقق کتاب
خورش کرفس یکی از غذاهای مهم و خوش طعم ایرانی می باشد که این خورشت در عین مقوی بودن به خاطر کرفس و گوشت بسیارخوشمزه نیز می باشد
مواد لازم خورشت کرفس خوشمزه و دلچسپ
گوشت خورشتی :400 گرم
ساقه کرفس خرد شده :1 عددبزرگ
پیاز نگینی خرد شده :1 عدد بزرگ
نعناع و جعفری :400 گرم
آبغوره :نصف لیوان
زرد چوبه :1 قاشق مربا خوری
نمک ، فلفل قرمز :به میزان دلخواه
آب  :2 لیتر

ادامه مطلب
منع اهل بیت علیهم السلام از هم‌نشینی با اهل بدعت
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- أبو علی الأشعری، عن محمد بن عبد الجبار، عن الرحمن بن أبی نجران عن عمر بن یزید، عن أبی عبد الله (علیه السلام) أنه قال: لا تصحبوا أهل البدع ولا تجالسوهم فتصیروا عند الناس كواحد منهم، قال  رسول الله (صلى الله علیه وآله): المرء على دین خلیله وقرینه.
حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: با اهل بدعت رفاقت و هم‌نشینی نکنید تا نزد مردم چون یکی از آن‌ها
مواد لازم جهت تهیه آش شلغم:
برنج نیم دانه یا سر لاشه: یک فنجان
پیاز با اندازه متوسط: دو عدد
شلغم: نیم کیلو
عدس: نصف فنجان
گوشت چرخ کرده (در صورت تمایل): ۲۵۰ گرم
سبزی آش: ۲۵۰ گرم
نمک: به میزان کافی
فلفل: به میزان کافی
زردچوبه: به میزان کافی
آب: به میزان کافی
آبغوره، آبلیمو یا سرکه: به میزان دلخواه

طرز تهیه آش شلغم
خورش کرفس
خورش کرفس یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان غذایی بسیار خوشمزه و عامه پسند در میهمانیها مورد استفاده قرار میگیرد
مواد اولیه
برای 3 نفر
آبغوره یک و نیم پیمانه (از گرد غوره هم میتوانید به میزان لازم استفاده کنید)
نعناع 50 گرم
فلفل به مقدار لازم
جعفری 150 گرم
رب گوجه فرنگی 1 قاشق مربا خوری
نمک به مقدار لازم
لیمو عمانی 3عدد
گوشت 250 گرم (گوسفندی)
زردچوبه به مقدار لازم
کرفس 250 گرم
پیازپیاز 1عدد یزرگ
زعفران 3 قاشق غذا خ
خورش کرفس یکی از غذاهای مهم و خوش طعم ایرانی می باشد که این خورشت در عین مقوی بودن به خاطر کرفس و گوشت بسیارخوشمزه نیز می باشد

ادامه مطلب
خورشت آلو اسفناج 
خورشت واقعا لذیذ و آسون اول یه پیاز نگینی تفت بدید بعد سینه یا ران مرغ بهش اضافه کنید با نمک فلفل و زردچوبه و زعفران تفت بدید و آب بریزید بپزه.بعد که پخت از آب مرغ جدا کنید و در روغن سرخ کنید و کنار بذارید.یک تا دو دسته اسفناج رو درشت خرد کنید و تفت بدید فلفل و زرچوبه و کمی نمک اضافه کنید بذارید کامل آبش تبخیر بشه حدود بیست عدد آلو بخارا و دو تا سه قاشق آبلیمو یا آب نارنج یا آبغوره اضافه کنید و تفت بدید به آب مرغ اضافه کرده بذاری
بسم الله الرحمن الرحیمدر آشپزخانه مشغول آماده کردن مخلفات ناهار هستم و به این فکر میکنم که چه قدر یک سالاد شیرازی با آبلیمو و آبغوره و کمی نمک و فلفل کنار غذا چه قدر می چسبد. تخته سبزی خردکنی را روی سرویس جابه جا می کنم، گوجه دیگری از توی ظرف بر می دارم و نصف میکنم. همین طور که رویش شیار میزنم تا ریزش کنم، دارم حدس میزنم که تا چند ثانیه ی دیگر همسر وارد خانه می شوند؟ گوجه های خرد شده را توی کاسه میریزم. صدای چرخاندن کلید توی در می آید. بلند سلام م
گوشت خورشتی :400 گرمساقه کرفس خرد شده :1 عددبزرگپیاز نگینی خرد شده :1 عدد بزرگنعناع و جعفری :400 گرمآبغوره :نصف لیوانزرد چوبه :1 قاشق مربا خورینمک ، فلفل قرمز :به میزان دلخواهآب  :2 لیترمواد لازم خورشت کرفس
مواد لازم خورش کرفس
ادامه مطلب
یکی از دلایل اصلی سرد مزاجی، کرختی و بی انگیزگی جنسی در آقایان، مصرف زیاد غذاهای دارای طبع سرد است.برای رفع این حالت از خوردن این غذاها پرهیز کنید: کاهو، هندوانه، خیار، لیمو، رازیانه، گشنیز، آبغوره، ماست و دوغ. غذاهایی که برای شما مفید است: موز، نارگیل، خرمالو، آب هویج، پلو کشمش، شوید پلو، عسل، تخم مرغ آب پز، کره و روغن حیوانیهمچنین، ترکیب زیره سیاه و دارچین به میزان مساوی و دم کردن آن مثل چای، یک نوشیدنی مفید برای رفع سردمزاجی ناشی از خورد
قیمه ترکی یا«پیچاق قیمه»
خورش قیمه ترکی یا به زبان خودشان پیچاق قیمه به خاطر داشتن خلال بادام بافت و ظاهر زیبایی دارد. و یکی از غذا های معروف و رسمی اردبیل است.
برای جذاب تر کردن این غذا ، تخم مرغ ها را با قالب مخصوص فرم دهید و روی خورش بریزید.
مواد لازم برای 6 نفر
گوشت قیمه ای : نیم کیلوخلال بادام :150 گرمپیاز بزرگ : 2عددنمک، فلفل، دارچین و زردچوبه : به مقدار لازمزعفران ساییده شده : 2 /1 ق چ سرپرآبغوره : 2ق سرب گوجه فرنگی : 1 ق ستخم مرغ : 2عددروغن : به مقد
طرز تهیه سوپ جو قرمز
سوپ جو یکی از خوشمزه ترین و سنتی ترین سوپهای ایرانی است. این نوع از سوپ جو یکی از متداولترین و ساده ترین نوع سوپ جو است.
مواد لازم برای تهیه سوپ جو:

مرغ
 نصف سینه

جو پوست کنده
 0.5 کیلوگرم

جو پرک
 1 پیمانه

قارچ
0.5 کیلوگرم

هویج
0.5 کیلوگرم

پیاز
2 عدد بزرگ

جعفری و گشنیز
1 پیمانه

رب
1 قشق غذاخوری

آبلیمو
1 قاشق غذاخوری

نمک، فلفل، ادویه
به میزان لازم

آبغوره
به میزان لازم

ادامه مطلب
اعتراف ابن مغازلی به صحت حدیث غدیر
ابن مغازلی از علمای اهل تسنن پس از نقل حدیث غدیر می‌نویسد:
٣٩- قال: أبو القاسم الفضل بن محمد: هذا حدیث صحیح عن رسول الله صلى الله علیه وسلم وقد روى حدیث غدیر خم عن رسول الله صلى الله علیه وسلم نحو من مائة نفس منهم العشرة، وهو حدیث ثابت لا أعرف له علة، تفرد علی علیه السلام بهذه الفضیلة، لیس یشركه فیها أحد.
ابو القاسم فضل بن محمد گفته است: این حدیث صحیح (حدیث غدیر) از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) روایت شده است و ح
زمان تقریبی :یک ساعت و نیم
مواد لازم
بادمجان
سیر
پیاز
گوجه
جعفری
آبلیمو یا آبغوره
نمک و فلفل
روش :
ابتدا بادمجان ها رو شطرنجی پوست کندم و یه برش نیمه عمیق زدم وسطش ...رفت در آب نمک برای نیم ساعت
-گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت دادم تا رنگ گوشت تغییر کرد بهش سیر رنده شده -یا ریز خرد شده- و جعفری خشک و فلفل و یکمی نمک زدم
-بادمجان ها را برای بیست دقیقه در دمای 180 درجه ی سانتی گراد برای بیست دقیقه گذاشتم داخل فر (یکمی هم روی اون روغن زیتون ریختم)*
-برای سس یه
زمان تقریبی :یک ساعت و نیم
مواد لازم
بادمجان
سیر
پیاز
گوجه
جعفری
آبلیمو یا آبغوره
نمک و فلفل
روش :
ابتدا بادمجان ها رو شطرنجی پوست کندم و یه برش نیمه عمیق زدم وسطش ...رفت در آب نمک برای نیم ساعت
-گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت دادم تا رنگ گوشت تغییر کرد بهش سیر رنده شده -یا ریز خرد شده- و جعفری خشک و فلفل و یکمی نمک زدم
-بادمجان ها را برای بیست دقیقه در دمای 180 درجه ی سانتی گراد برای بیست دقیقه گذاشتم داخل فر (یکمی هم روی اون روغن زیتون ریختم)*
-برای سس یه
طرز تهیه سوپ جو قرمز
سوپ جو یکی از خوشمزه ترین و سنتی ترین سوپهای ایرانی است. این نوع از سوپ جو یکی از متداولترین و ساده ترین نوع سوپ جو است.
مواد لازم برای تهیه سوپ جو:

مرغ
 نصف سینه

جو پوست کنده
 0.5 کیلوگرم

جو پرک
 1 پیمانه

قارچ
0.5 کیلوگرم

هویج
0.5 کیلوگرم

پیاز
2 عدد بزرگ

جعفری و گشنیز
1 پیمانه

رب
1 قشق غذاخوری

آبلیمو
1 قاشق غذاخوری

نمک، فلفل، ادویه
به میزان لازم

آبغوره
به میزان لازم

ادامه مطلب
طرز تهیه آبگوشت با دستور تهیه خانگی و خوشمزه
آبگوشت یکی از غذاهای سنتی ایران است که طرفداران بسیاری دارد.
در این مطلب طرز تهیه آبگوشت و چگونگی خوشمزه شدن و نکات پخت آن را شرح می دهیم
مواد لازم برای درست کردن یک آبگوشت خوشمزه
نخود، لوبیای سفید : یک لیوان بزرگگوجه فرنگی : 2 عدد بزرگپیاز پوست گرفته شده :  2 عدد متوسطفلفل سبز تازه : (به دلخواه) 2تا 3عددنمک، فلفل و آب لیمو یا آبغوره : به مقدار لازمگوشت گوسفند با استخوان و چربی : 500 گرمسیب زمینی شسته ب

ادامه مطلب
طرز تهیه خورش کرفس
آماده سازی: 1
ساعت مدت انتظار: 2
ساعت مجموعاً: 3 ساعت
خورش کرفس
خورش کرفس یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان غذایی بسیار خوشمزه و عامه پسند در میهمانیها مورد استفاده قرار میگیرد
مواد اولیه
برای 3 نفر
آبغوره یک و نیم پیمانه (از گرد غوره هم میتوانید به میزان لازم استفاده کنید)
نعناع 50 گرم
فلفل به مقدار لازم
جعفری 150 گرم
رب گوجه فرنگی 1 قاشق مربا خوری
نمک به مقدار لازم
لیمو عمانی 3عدد
گوشت 250 گرم (گوسفندی)
ز
طرز تهیه آبگوشت با دستور تهیه خانگی و خوشمزه
آبگوشت یکی از غذاهای سنتی ایران است که طرفداران بسیاری دارد.
در این مطلب طرز تهیه آبگوشت و چگونگی خوشمزه شدن و نکات پخت آن را شرح می دهیم
مواد لازم برای درست کردن یک آبگوشت خوشمزه
نخود، لوبیای سفید : یک لیوان بزرگگوجه فرنگی : 2 عدد بزرگپیاز پوست گرفته شده :  2 عدد متوسطفلفل سبز تازه : (به دلخواه) 2تا 3عددنمک، فلفل و آب لیمو یا آبغوره : به مقدار لازمگوشت گوسفند با استخوان و چربی : 500 گرمسیب زمینی شسته ب
دوستان الان فصل لیمو و آب لیمو هست و چون اکثرا بصورت ماشینی و با دستگاه آب گرفته می شود و دیگر خانم ها سنتی اینکار را انجام نمی دهند هسته های، لیمو هم کمی له می شود و باعث تلخی آب لیمو می شود برای رفع این مشکل بعد از گرفتن آب لیمو دو تا سه عدد هویج، بستگی به میزان آبلیمو دارد.

برای ۱۵ کیلو لیمو ۴ عدد هویج متوسط پوست کنده درسته بندازید داخل لیمو ۲۴ ساعت بماند بعد صاف کنید، هویج ها تلخی آب لیمو را به خودش می گیرد و بعد از صاف کردن آبلیمو می توانید
خب کدبانوی خوابگاه میخواد براتون دستور قورمه سبزیشو بذاره D: که دیگه هر دفعه زنگ نزنه از مامانش بپرسه
قورمه سبزی ازون غذاهاییه که نمیشه یهویی هوس کنی و بپزی. باید از یه هفته حتی دو هفته قبل به فکرش باشی. بری سبزیشو بخری، پاک کنی، خورد کنی. البته خداروشکر الان تره بار سبزی خوردکنی آورده. همونجا میشه بدم و برام خورد کنن. اما اگه سبزی فریزریه، و اگه تو شیشه‌س، باید از روز قبل شیشه رو بذاریم تو یخچال تا کم کم باز بشه. 
همچنین از روز قبلش باید لوبیا
پیش غذاها
برنج، پلو
کباب و کوکو
خورشت و خوراک
تنقلات و چاشنی ها

آش ساده
عدس پلو
کباب ترش با مرغ
خورشت بادمجان
فالوده

آش رشته
ماش پلو
جوجه کباب
خورشت کدو سبز
ژله

سوپ رشته فرنگی
کته پلو (سرد و معتدل)
کباب برگ گوساله
خورشت آلو اسفناج
نسکافه

آش اوماج
زرشک پلو
کباب کوبیده گوساله
خورشت بامیه
شاهدانه

آش دوغ
آلبالو پلو
کباب ترکی گوساله
خورشت ریواس
برنجک

آش آبغوره
لوبیا پلو
کوکو لوبیا سبز
خورشت میرزا قاسمی
برگه هلو

آش گوجه
استانبولی پلو
کوکو سیب
معرفی محصول 
روغن ریز دوقلو شیشه ای 
روغن ریز دوقلوی شیشه ای با کیفیت بالا و کاربردی از اجناس پر فروش فروشگاه ماست که از دو شیشه با ظاهری شکیل خود مورد توجه خیلی از مشتریان ما قرار گرفته است 
این محصول مناسب برای قرار دادن انواع روغن های خوراکی مصرفی در درون محفظه شفاف شیشه ای خود می باشد 
برای استوار ماندن و کنار هم قرار گرفتن این دوقلوهای جدا نشدنی از استند سیلیکونی برای قسمت زیرین این محصول استفاده شده است
مشخصات روغن ریز دوقلو شیشه ای
دق کردم تا ساعت بشه ده و نیم که بتونم به بابا زنگ بزنم...با اینکه کل روز گریه کرده بودم که مثلا خالی شم ولی تا جواب داد و پرسید که چی شده این وقت صبح زنگ زدم زدم زیر گریه باز...خیلی هول شد بیچاره:(
فکر کرد یه اتفاق خیلی وحشتناک افتاده که خب افتاده بود..واسه من حرفشم وحشتناک بود..
فقط تونستم بگم دیروز مامان بردم یه مدرسه، خواست اینجا بمونم...بعدم دیگه زار زدم...
اینو که گفتم قیافه اش به هم ریخت یه لحظه ولی من یهو حالم خوب شد ...همون قیافه اش واسم جواب بود
تو کلاس زبان تخصصی خیلی پیش میاد که معنی یک کلمه رو میگم و یکی از دانشجوها میگه: این معنی رو هم میتونیم بنویسیم؟
این لغت دیگه شامل چند طبقه میشه:
1. مترادف هستش و من تعجب میکنم که اصلا چرا باید ی دانشجوی ارشد سوال کنه؛ خوب معلومه که میشه
2. یکی دیگه از معانی اون کلمه هست که توی اون متن جا نمی افته (مثلا یادمه یک ترم سر کلمه mean خود من هم گیر افتاده بودم؛ چون هیچوقت متن رو قبل کلاس نمی بینم و تقریبا هر ترم متن رو عوض میکنم. تهش ساده ترین معنی ممکن بود:
کله گنجشکی یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که بسیار ساده تهیه می‌شود.
کله گنجشکی غذای خوشمزه ای است که هم نوعی خوراک و هم نوعی خورشت به حساب می‌آید. کله گنجشکی از قدیم در بین ایرانیان رایج بوده و در وعده ناهار یا شام مصرف می‌شده است. این غذا را هم با برنج و هم با نان می‌توان سرو کرد.
برای آشنایی با طرز تهیه کله گنجشکی با مجله دلتا همراه باشید.
مواد لازم :
گوشت چرخ کرده: 300 گرم
پیاز: 2 عدد
تخم مرغ: یک عدد
سیب زمینی: 2 عدد
رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخو
بعد از اونهمه آبغوره گرفتن بالاخره کمی خوابم میبره.
بیدار میشم و اینطرف و اونطرف را نگاه میکنم که ببینم کجا هستم و چه وقت از روزه .
شب و روزم را قاطی کردم .
حسابی گرسنه ام . نه صبحانه خوردم و نه ناهار .خب راستش چیزی نبود که بتونم بخورم !
به نقطه ای از زندگی رسیدم که اگر خودم واسه خودم کاری نکنم هیچ خبری از چیزی نخواهد بود !
بالاخره انتظار به سر رسید . دیگه حوصله ی نق و گریه ندارم . راستش حالشم ندارم . دگمه ی pause را میزنم تا بعد ...
حس میکنم حالم بهتره . ن
طرز تهیه خورش گل کلم
خورش گل کلم یک کدام از گونه های خورش های خوشمزه اهل ایران است که می‌توانید آنرا نظیر غذاهایی مانند کوکو گل کلم در پاییز که گل کلم در بازار موجود هست طبخ نمایید . این خورش خوشمزه را می‌توانید به ذوق و سلیقه خویش با گوشت یا این که مرغ تنظیم نمائید .در‌این یادگرفتن بی نقص ترین روش شیوه تنظیم خورش گل کلم را مهیا کرده ایم . با مواد اضطراری ذکر شده در‌این امر آشپزی می‌توانید برای ۴ نفر خورش گل کلم تنظیم فرمایید . با امر پخت و طر
طرز تهیه خورش قورمه سبزی
قورمه سبزی از خورش های معروف و پرطرفدار ایرانی است که امروز با یک آموزش کامل برای تهیه این خورش مجلس در خمت شما عزیزان هستیم. در دامه با ما همراه باشید.
مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت خورشتی    ۳۰۰ گرمسبزی خورشتی    ۵۰۰ گرملوبیا قرمز یا لوبیا چیتی    ۱۵۰ گرمپیاز    ۱ عدد بزرگلیمو عمانی    ۴ عددروغن مایع    به اندازه لازمنمک و فلفل سیاه    به اندازه لازمآب نارنج ، آبغوره و زردچوبه    به اندازه لازم
دستور پخت خورش قورمه
دلمه برگ ختمی
دلمه برگ مو از پیش غذا ها یا غذاهای مرسوم ما ایرانی هاست و در خیلی از نقاط کشورمون محبوبه و زیاد درست میشه. در این مطلب سعی میکنم طرز تهیه این دلمه خوشمزه رو مرحله به مرحله براتون قرار بدن.
مواد لازم
عدس : نصف پیمانه
لپه : نصف پیمانه
نخود : نصف پیمانه
برنج : 500 گرم
گوشت چرخ کرده : 200 گرم
پیاز متوسط : 1 عدد
سبزی (تره ، جعفری ، شوید ، گشنیز): 1 کیلو گرم
فلفل : به مقدار لازم
نمک : به مقدار لازم
روغن مایع : به مقدار لازم
برگ گل ختمی : 500 گرم
مراحل پ
پیرها به خودی خود خسته‌کننده هستند و مامان‌بزرگه، برعکس بابابزرگم که پیرمرد خوش‌‌محضر و قابل تحملیه، از اون پیرزناست که به شکل ایکستریمی روی اعصابه. این رو نه فقط من که بچه‌هاش هم تأیید می‌کنند. چندسالی هست که به من به جای «تو» می‌گه «شما»، به جای «خودت» می‌گه «خودتون» و به طور کلی موقع صحبت کردن احترام بی‌معنایی می‌ذاره و به طور کلی مصاحبت باهاش حوصله‌ی من رو‌ سر می‌بره و به طور کلی فقط چندماه یه بار هم رو می‌بینیم.‌
 چند سال پیش ی
پیرها به خودی خود خسته‌کننده هستند و مامان‌بزرگه، برعکس بابابزرگم که پیرمرد خوش‌‌محضر و قابل تحملیه، از اون پیرزناست که به شکل ایکستریمی روی اعصابه. این رو نه فقط من که بچه‌هاش هم تأیید می‌کنند. چندسالی هست که به من به جای «تو» می‌گه «شما»، به جای «خودت» می‌گه «خودتون» و به طور کلی موقع صحبت کردن احترام بی‌معنایی می‌ذاره و به طور کلی مصاحبت باهاش حوصله‌ی من رو‌ سر می‌بره و به طور کلی فقط چندماه یه بار هم رو می‌بینیم.‌
 چند سال پیش ی
خورشت لوبیا سبز..معمولا این خورشت رو با گوشت قرمز درست میکنن ولی من همه جوره درست میکنم مثلا با چرخ کرده ،کوفته ریزه ،گوشت خورشتی،یا گوشت تکه ای،امروز هم با مرغ درست کردم قبل از هر کاری یک عددسینه مرغ رو نمک و زردچوبه زدم داخل روغن سرخ کردم وقتی سرخ شد داخل همون روغن پیاز نگینی خرد کرده رو ریختم و سرخ کردم وقتی پیاز سرخ شد هویچ ودوقاشق رب گوجه  فرنگی  به همراه زرد چوبه ویک لیوان پوره گوجه به همراه مرغ سرخ شده واب جوش اضافه کردم وقتی مرغ پخته ش
ایمان حضرت ابو طالب علیه السلام و دروغگویی مخالفین در کلام امام صادق علیه السلام
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۲۹- الحسین بن محمد ومحمد بن یحیى، عن أحمد بن إسحاق، عن بكر بن محمد الأزدی، عن إسحاق بن جعفر، عن أبیه علیه السلام قال: قیل له: إنهم یزعمون أن أبا طالب كان كافرا؟ فقال: كذبوا كیف یكون كافرا وهو یقول: ألم تعلموا أنا وجدنا محمدا * نبیا كموسى خط فی أول الكتب وفی حدیث آخر كیف یكون أبو طالب كافرا وهو یقول: لقد علمو
سلام به روی ماه همه.
باز من بعد نود و بوقی اومدم و دقیقا استیکرم الان اون میمونه است که تو تلگرام با دستاش جلوی چشماشو گرفته ...

خوب وقتایی که من غیب میشم دقیقا دو تا دلیل داره.

یا سفری جایی ام.
یا حالم خوب نیست و فرو رفتم تو خودم.

این بار برای من جفتش بوده.
البته سفر نبودم اما چند روزی ییلاق بودم و بعدشم خواهرم بعد دو ماه از انزلی اومده بود پیشمون و یه هفته با اون بودم کلا.
وقتی رفت احساسم دقیقا مثل روزای برگشتن از سفر بود که آدم خسته ی سفره و ب
امروز قراره یکی از پسرهای فامیل بره خدمت. یعنی بره آموزشی . با توجه به اینکه محل خدمتش با اشنابازی جور شده و کلا الان دیگه خدمت اون خدمت سابق نیست، به نظرم استرس خاصی نداره. ولی خوب مادرش و خاله اش اینها آبغوره براش می گرفتند. بعد من به فکر افتادم که ازدواج بدتره یا خدمت؟
اول از برداشت عمومی شروع می کنیم
نود و نه درصد کسانیکه رفته اند خدمت، دوهزار تا خاطره شیرین از خدمت دارند و از اون بعنوان دوران شیرینی یاد می کنند و به بقیه جوونها می گن زودتر
چند روزیست که دل‌درد لعنتی بی‌صاحاب شده امانم را بریده، البته دل‌درد برای من چیز جدیدی نیست، دوست یا بهتر است بگویم دشمن چندین ساله‌‌ایست که دائم در حال پیکاریم، اما این‌بار نیروی کمکی قَدَری به اسم حالت تهوع و گه‌گاهی هم سرگیجه دارد.
حالت تهوع که اسم حمله‌اش می‌شود استفراغ انقدر قَدَر بود که دور چشمانم را کبود کرد و ۳ روز تمام جلوی آینه‌ دغدغه‌ و اضطراب ماندنِ رد این شبیخون را داشتم( و الحمدلله بعد از سه روز اثرات جنگ نابرابرمان پاک
به حدی زندگیم روهواست که نمیدونم دو هفته دیگه کجام!!!
البته که هیشکی از دو ثانیه بعد خودشم خبر نداره... ولی اینکه اینجوری لنگ در هوا گیر کرده باشی عجیبه.
فرمودن حالا که دوست ندارین شیش ماه برین تهران، نه ماه برین بوشهر پس...
بوشهر از یه لحاظایی بهتر از تهرانه...
ولی حتی همینم صد در صد نکردن که قراره بریم یا نه.
بعد آدم با خودش میگه خب حالا که قراره نه ماه برم جای دیگه زندگی کنم با خودم باید چیا ببرم؟ چقدر لباس؟ چقدر وسیله آشپزخونه؟ اره مرّه ها رو که
مواد لازم سوپ قارچ:4 قاشق غذاخوری کره1 قاشق غذاخوری روغن2 عدد پیاز خمیر4 سیر میخک سیر خرد شده1 1/2 پوند (750 گرم) قارچ قهوه ای تازه خرد شده4 قاشق چای خوری آویشن خرد شده تقسیم شده است1/2 فنجان شراب مارسالا (هر نوع شراب خشک قرمز یا سفید)6 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره4 فنجان آبگوشت یا سهام مرغ کم سدیم1-2 قاشق چایخوری نمک را مطابق با سلیقه تنظیم کنید1 / 2-1 قاشق چایخوری فلفل ترک خورده سیاه مطابق با سلیقه تنظیم می شود2 حبه بولیون گاو ، خرد شده1 فنجان خامه سنگین ی
چشمه اشک این هفته شب‌کار است. تمام روز به خود می‌پیچم. خفه‌ام و چیزی در گلویم نبض می‌زند. سعی می‌کنم زندگی روزمره را پیش ببرم. صورتم را با نوتروژینا می‌شویم، موهایم را خشک می‌کنم، چتری‌هایم که چتر چشمانم شده‌اند را بالا می‌دهم و لباس‌هایم را عوض می‌کنم. یکی دو تا کار داوطلبانه اینترنتی‌ام را راه می‌اندازم. بدنم سرد است. کف پاهایم، سر انگشتانم مثل میت سفید می‌شوند. دلم بهم می‌خورد اما نمی‌شود وسط روز بزنم زیر گریه. می‌ترسم آخر و عاق
سالاد شیرازی به عنوان پرمصرف‌ترین انواع سالاد در ایران شناخته می‌شود و معمولا با بسیاری از غذاها قابل سرو شدن است. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه سالاد شیرازی را به شما آموزش دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. 

مواد اولیه
نمک به میزان لازم
آبغوره به میزان لازم
پونه (خشک) به میزان لازم
نعنا (خشک) به میزان لازم
پیاز (کوچک) پیاز ۱ عدد
گوجه فرنگی (متوسط) گوجه فرنگی ۲ عدد
خیار (بزرگ و سالادی) ۱ عدد
فلفل به میزان لازم

طرز تهیه سالاد شیرازی
ابتدا
دستور پخت دلمه:
اواسط فصل بهار برگ مو های تازه توی بازار پیدا میشه که واقعا حیفه ازشون استفاده نکنیم. دلمه برگ مو از پیش غذا ها یا
غذاهای مرسوم ما ایرانی هاست و در خیلی از نقاط کشورمون محبوبه و زیاد درست میشه. در این مطلب سعی میکنم طرز
تهیه این دلمه خوشمزه رو مرحله به مرحله براتون قرار بدن. مراحل پیچیدن دلمه ی برگ مو رو هم با عکس قرار میدم که اگه
کسی تاحالا مشکل داشته کاملا ساده بشه براش. اساتید محترم دلمه پزی هم منو ببخشن چون تجربه ی دلمه ام ک
حسینعلی پورافضلی: غوره همان انگور نارس است که در روایات
ما از آن به عنوان یکی از میوه های بهشتی یاد شده است. فواید انگور بی
شمار است و تأثیرات روانی خارق العاده ای دارد و ضد افسردگی است .

به گزارش افکارنیوز، این میوه، در زدودن غم و اندوه و رفع استرس
و اضطراب ، موثر است و از آن فرآورده های غذایی مختلفی به دست می آید که
شامل : کشمش ، ش
۱)ظروف مسی نویا تازه قلع شده را با۲_۳لیوان شیر وقدری آب بجوشانید سپس خالی کرده وبشویید.
2)حرارت زیر ظرف مسی باید کمتر از ظرف های دیگر باشد زیرا به علت رسانایی زیاد مس ،قلع داخل آن می سوزد.
۳)قسمت های اسیدی (ترشی های) خورشت ها را ده دقیقه آخر به آن اضافه کرد.
۴)داخل ظروف مسی (روکش قلع) را با سیم ظرفشویی نشویید ،بلکه اجازه دهید خوب خیس بخورد،سپس با اسکاج نرم بشویید .
۵)پشت ظروف مسی در اثر حرارت زرد می شود و به مرور زمان سیاه می شود و آن قرمزی و زیبایی ا
به نظر من این دیگر سوال ندارد که آیا شما قورمه سبزی را دوست دارید؟ خب جواب معلوم است، اصلا مگر کسی در جهان پیدا می شود که قورمه سبزی را دوست نداشته باشد؟ که البته اگر هم باشد، با کمال احترام کمی در انتخاب غذاهای مورد علاقه اش بی سلیقگی کرده است! قورمه سبزی، این خورشت بسیار خوشمزه ایرانی، یکی از شناخته شده ترین غذاهای اصیل ایرانی است که در دنیا نیز شهرت بسیاری کسب کرده است.

خورش یا خورشت در آشپزی ما ایرانی ها دارای اهمیت فراوانی می باشد. این ن
سلام خوبین ؟
الحمدالله منم خوبم :))
×طوطی ماهی شکموم مُرد :)
بهتر که مرد .همه دوستش داشتن و بقیه ماهیا رو نمیدیدن (این دنیا نباید به کسی و چیزی وابسته بود )
××اگه حوصلتون سر رفته این پست محیا رو بخونید 
اینجا 
از این اهنگ هم خوشم اومد (مخاطب هم نداره )

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می
دانه‌های کوچولوی کنجد و روغن آن پوست و موی شما را تقویت می‌کنند؛ پس شما چند قدم تا ملکه زیبایی شدن فاصله دارید؛ با مجله دلتا همراه باشید.
روغن کنجد از دانه های کنجد گرفته می‌شود؛ این روغن که غنی از  لینولئیک اسید و اولئیک اسید است، در آسیا بسیار محبوب و پرطرفدار است و به عنوان ملکه روغن‌ها شناخته می‌شود. این ماده مغذی ‌و پر ویتامین، فواید بسیاری برای سلامت بدن به خصوص پوست و مو دارد؛ با مجله دلتا همراه باشید.
ویتامین های روغن کنجد
ملکه رو
چرا واقعیت را از شما پنهان می‌کنند؟
چون واقعیت را از آن‌ها پنهان کرده‌اند.
این پست دقیقا برای همین وقت است و دقیقا برای کنکوری‌هایی است که برایشان اتفاق مطلوب نیفتاده است.
من عقده‌ای نیستم اما صرفا از این مرحله رد شده‌ام و می‌دانم تا حدی پس از این روزها چه چیزی انتظارتان را می‌کشد!
رتبه‌ی شما باب میلتان نیست؟ رشته‌ی دلخواه را نمی‌آورید؟ خب چه قدر بد! من نمی‌گویم که حالا که دنیا به آخر نرسیده است و یک لبخند تحویلتان نمی‌دهم.
اتفاقا دنی
امیر المومنین علیه السلام همراه قرآن و قرآن همراه ایشان (به روایت اهل سنت عمری)
حاکم نیشابوری از علمای بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است:
٢٢٦/٤٦٢٨- أَخْبَرَنَا أَبُو بَكْرٍ مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ الْحَفِیدُ، ثنا أَحْمَدُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ نَصْرٍ، ثنا عَمْرُو بْنُ طَلْحَةَ الْقَنَّادُ الثِّقَةُ الْمَأْمُونُ، ثنا عَلِیُّ بْنُ هَاشِمِ بْنِ الْبَرِیدِ، عَنْ أَبِیهِ، قَالَ: حَدَّثَنِی أَبُو سَعِیدٍ التَّیْمِیُّ، عَنْ أَبِی ثَاب
آش‌های ایرانی انواع متفاوتی دارند. آش گوجه از آش‌های پرطرفدار و محبوب ایرانی است.

آش گوجه فرنگی یا «آبغورا آشی» یکی از آش‌های سنتی و پرطرفدار تبریز است. آش گوجه به روش‌های گوناگون طبخ می‌شود و در هر شهری به یک نام معروف است. آش گوجه بسیار خوش‌مزه است و خاصیت زیادی دارد.
مواد لازم:
گوجه‌فرنگی: 1/5 کیلو
سبزی آش:  ۷۵۰ گرم
پیاز:  3 عدد
لوبیا چشم‌بلبلی: نصف لیوان
نخود: نصف لیوان
نعناع خشک: ۲ قاشق غذاخوری
آب‌غوره:  یک لیوان
آب گوشت: ۳ لیوان
بلغ
درمان خارش سر
20 گرم سدر را با ۱۰ گرم جوش شیرین و ۵ گرم ماست مخلوط کرده، به پوست سر بمالید.
به مقداری مساوی سدر، شاه تره و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و به آن ماست اضافه کنید تا خمیر شود. سپس به پوست سر بمالید.
گل بابونه ی شیرازی را آسیاب کنید تا نرم شود. سپس مقداری آب به آن اضافه نمایید تا خمیر گردد و مانند حنا به سر بمالید. گل بابونه ی شیرازی برای خارش سر و نرمی و زیبایی مو مؤثر است.
سدر را با گل ختمی و گل بابونهی شیرازی مخلوط کرده و به آن آبغوره ا
از رژیم چاقی چه می‌دانید؟ لاغر بودن بیش از حد شما را کلافه کرده است؟ منتظر چه هستید؟ هر که چاقی خواهد؛ جور خواندن این مطلب را بکشد!
همیشه رژیم لاغری یک بار هم رژیم چاقی! اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که هر چه می‌خورید، باز هم چاق نمی‌شوید و این مسئله برای شما یک آرزوی دست‌نیافتنی شده است؛ شاید با رژیم غذایی مناسب خودتان آشنا نیستید. اصلا شاید انتخاب خوراکی‌ها و سبک تغذیه‌تان اشتباه است؛ برای همین لاغر‌ مانده‌اید؛ نگران نباشید؛ باربی‌
یه دختر خاله دارم که سالهاست ندیدمش، تقریبا از وقتی کوچ کردن و رفتن محله سلطنت آباد سابق خونه خریدن.خونواده خاله بزرگم عینهو قوم یهود هستند که خودشونو قوم برتر و هر محلی رو که توش زندگی کنن، ارض موعود میدونن. موساشون که تونست با عصاش این قوم رو از چنگال فرعون نکبت جهان سومی و عقب افتادگی نجات بده و اونا رو از دریای عمیق کم سوادی برهاند و وارد دنیای آدم با کلاسها کنه، مصطفی پسر وسطی خانواده است که اسمش تو شناسنامه و تابلوی مطبش هوشنگه‌. البته
چاق هستید؟ ورزش هم نمی‌کنید؟ کبد چرب منتظر شما است. این بار پیام مجله دلتا به شما همین یک جمله است: " ورزش کنید."
شاید باورش سخت باشد اما کبد چرب بیشتر از هر چیز دیگری با ورزش کردن مداوم قابل کنترل و درمان است. البته رعایت اصول تغذیه، رژیم غذایی مناسب و دوری از استرس هم در پیشگیری از این بیماری نقش مهمی دارند؛ اما در این میان نقش ورزش در درمان این بیماری با دیگر راهکارها قابل قیاس نیست؛ تنبل‌های عزیز و محترم با مجله دلتا همراه باشید.
سلام ورزش
در این بخش قصد داریم طرز تهیه خورشت فسنجان با گوشت قل قلی  را به شما آموزش دهیم. اگر تمایل دارید می‌توانید این غذا را با مرغ تهیه کنید که در ادامه دستور آن را برایتان قرار دادیم.

مواد لازم
۵۰۰ گرم گردو
۳۰۰ گرم گوشت چرخ کرده
۲ عدد پیاز متوسط
۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
۵ قاشق غذاخوری رب انار
۲ قاشق غذاخوری شکر
۱/۲ قاشق چایخوری دارچین
نمک و فلفل، زردچوبه به مقدار لازم
۱/۲ قاشق مرباخوری زعفران دم کرده

طرز تهیه خورشت فسنجان با گوشت قل قلی
پیاز
تا حالا فکر کرده اید که در بالکن خانه خود چه وسایلی وجود دارد؟
وسایل اضافی و کم مصرف، اسباب و اساسیه، دبه های ترشی و شور، سبزی و سیفی و میوه، شیشه های آبلیمو و آبغوره، بند رخت، ابزار و ظروف، کولر، پکیج آبگرمکن، یک باربکیوی بی استفاده و....
این ها چیزهایی هستند که در بسیاری از خانه ها به چشم می خورد. بعضی از افراد نیز خوش سلیقه هستند و از گلدان و گیاهات تزئینی آپارتمانی در بالکن استفاده می نمایند.
تراس در بعضی از ساختمان های اداری نیز به محلی برا
چرا باید لبنیات بخوریم؟ آیا می‌دانستید مصرف بیش از حد شیر و سایر لبنیات می‌تواند خطرناک و بیماری‌زا باشد؟ اصلا چقدر باید لبنیات بخوریم؟ با مجله دلتا همراه باشید.
به خانواده بزرگ و متنوع لبنیات خوش آمدید! صبحانه، ناهار یا شام بدون این مواد پر ویتامین شدنی نیست! شیر، پنیر، کره، ماست، دوغ یا کشک؟ شما هوس کدام یک از این مواد خوشمزه را کرده‌اید؟ اصلا لبنیات چه خواصی برای بدن ما دارد؟
به آشپزخانه خود بروید، در یخچال را باز کنید؛ فرقی نمی‌کند ک
کلید رو که توی در چرخوندم خیلی سخت باز شد ... دو سه بار در و جلو و عقب کشیدم تا وا بده این دره لامذهب .. بقول اقاجون تبله کرده بود .. باید یکی رو میاوردم با اون دستگاها ک سرش گرد هست .. که صدای گوش خراش داره در طرفش رو صاف کنه .. پشت در پر شده بود از برگ های پاییزی .. برگ های بلوط خشک شده و برگ انجیری ۵ انگشتی .. انگار پشت درو گرفته بودن که نذارن کسی داخل بشه ..‌به هر زحمتی که شد درو باز کردم و چمدون رو از صندق عقب تاکسی برداشتم و رفتم داخل .. حیاط تاریک رود ..
سبزی خوردن؛ همان یار قدیمی سفره‌های ایرانی. ریحان، نعناع، جعفری، تربچه، پیازچه و... شما کدام را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا همراه باشید.
مگر می‌شود بر سر سفره گرم ایرانی بدون سبزی خوردن نشست؟ این را باید از خانم‌های خانه‌دار ایرانی پرسید. سبزی‌های معطر و اشتها‌آوری مانند شاهی، ریحان، تره، نعنا، جعفری، ترخون، مرزه، تربچه و … هر کدام ویژگی‌های تغذیه‌ای و درمانی خاص خودشان را دارند؛ شما کدام یک را بیشتر دوست دارید؟ با مجله دلتا و این
درمان خارش سر
20 گرم سدر را با ۱۰ گرم جوش شیرین و ۵ گرم ماست مخلوط کرده، به پوست سر بمالید.
به مقداری مساوی سدر، شاه تره و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و به آن ماست اضافه کنید تا خمیر شود. سپس به پوست سر بمالید.
گل بابونه ی شیرازی را آسیاب کنید تا نرم شود. سپس مقداری آب به آن اضافه نمایید تا خمیر گردد و مانند حنا به سر بمالید. گل بابونه ی شیرازی برای خارش سر و نرمی و زیبایی مو مؤثر است.
سدر را با گل ختمی و گل بابونهی شیرازی مخلوط کرده و به آن آبغوره ا
معمولا سوپ برای
انواع بیماری ها در میان ما شایع است و اما این سوپ بهتر است سوپ مرغ باشد چون
مواد موجود در ان به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک میکند برای تهیه سوپ مرغ
بهتر است از گردن، کتف و بال مرغ استفاده شود. جوش اندن استخوانهای مرغ وتهیه
استاک آن بهترین روش برای تهیه یک سوپ مقوی است. به جای رب گوجه فرنگی میتوان
از یک لیوان پوره گوجه فرنگی نیز استفاده کرد. فلفل سیاه برای سرماخوردگی مفید
است.سوپ مرغ سوپ های آماده، یکی از انواع غذاهای نیمه آماده هست

طرز تهیه خورش کرفس با پنیر کبابی
شاید اولین باری که خورش کرفس درست شد، کسی توقع نداشت با ترکیب نعنا و کرفس و گوشت، هم‌چنین خورش لذیذی را بچشد. اکثر خورش‌های ایرانی با مرغ یا گوشت تهیه می‌شوند و خیلی از افراد ممکن است به خاطر رژیم خاصی که دارند، قید درست کردن غذاهای گوشتی را بزنند. پنیر کبابی با بافت نسبتا سفت و طعم فوق‌العادش بعد از گریل شدن به خاطر داشتن مقدار قابل توجهی پروتئین و کلسیم بهترین جایگزین گوشت در تمام خورش‌ها و غذاهایی که ب
پشت پنجره ایستاد و پرده را کنار زد. صفدر و گلی هنوز هم داشتند سر گلدان شکسته دعوا می‌کردند. صدایش را بالا برد و به پشت‌سر برگشت:
-بهت می‌گم همه چیز. نمی‌فهمی؟
ناهید یک قدم دیگر جلو آمد و مقابلش قرار گرفت. دستان لرزانش را بالا آورد و اشکش را پاک کرد و گفت:
-آخه بابا.
با فریادی که در اتاق پیچید، یک لحظه دنیا بخاطر این‌همه غربتش سکوت کرد. 
-به من نگو بابا. تو برای من هیچی نیستی!
ناهید چنگی به دامنش زد و محکم آن را مچاله کرد. در هجدهمین بهار زندگی‌اش
طرز تهیه انواع سالاد 
سالاد باپروتین
باتوجه به اینکه هوا گرم و تابستانی است. خوردن یک سالاد پرانرژی، پیش از صرف شام و یا حتی به جای شام و پس از خوردن یک افطاری مفصل برای سلامتی بسیار مفید است.
این سالاد اگرچه پرانرژی است ولی به آن دسته از افرادی که رژیم کم کربوهیدرات دارند، توصیه می‌شود.
مواد لازم برای 4 نفر:
لوبیا سبز
115 گرم 
کاهوی معمولی و کاهوپیچ
115 گرم
خیار متوسط
یک عدد 
گوجه‌فرنگی ریز
4 عدد
کنسرو تن‌ماهی یک عدد
تخم‌مرغ 4 عدد
تربچه متوسط 5
آش شلغم غذایی گرم، دلچسب و مفید برای روزهای سرد است که طرز تهیه آسانی دارد.

آش شلغم یکی از غذاهای ایرانی پر خاصیت است. شلغم سرشار از ویتامین C است و در نتیجه آش شلغم برای درمان سرماخوردگی بسیار مفید است. اگر این آش خوشمزه را با کوفته ریزه درست کنید، مجلسی شده و برای سرو پیش غذا مناسب است. البته آش شلغم را بدون گوشت هم می‌توان درست کرد که در این صورت انتخاب خوبی برای گیاهخواران است.
مواد لازم :
برنج: یک پیمانه
پیاز: 2 عدد
سبزی آش: 400 گرم
ماش: نصف پی
بخشی از فرهنگ هر شهر مربوط به غذاهای آن شهر است.  غذاهایی که بر اساس آداب و رسوم و حتی موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی آن شهر شکل می‌گیرند. طعمغذاهای سنتی دلنشین و دلچسب است. محال ممکن است شما به شهری سفر کنید اما از طعم غذاهای سنتی آن نچشید. در این مقاله شما را با غذاهای سنتی یزد (شهر جهانی یزد) آشنا می‌کنیم. انواع کوفته و انواع آش تنها بخش کوچکی از غذاهای سنتی یزد هستند. امیدواریم در سفر به این شهر جهانی طعم غذاهای سنتی و اصیل یزد را حتما امت
گیاهان دارویی برای رفع بوی بد بدن

برخی گیاهان دارویی برای رفع بوی بد بدن ناشی از تعریق زیاد پوست و رشد باکتری ها روی آن مفید می باشند. این گیاهان علاوه بر کاهش تعریق بدن و اثر ضدعفونی کنندگی، دارای بوی خوش و مطبوع نیز هستند. لذا نه تنها بدبویی بدن را رفع می کنند، بلکه به خوشبو شدن آن نیز کمک می نمایند.

1- برگ مورد
پاشیدن پودر برگ خشک شده گیاه مورد، یا شستشوی پوست با دم کرده غلیظ برگ مورد به علت داشتن تانن فراوان و خاصیت قابض بودن، تعریق پوست ر
سالاد لاغری، سبزی ضد سرطان، سبزی ضد افسردگی، قرص خواب طبیعی و ... روی سخن با جناب کاهو است؛ با این همه خاصیت!
کاهو؛ شاه‌ سبزی خوشمزه انواع سالاد و غذاهای ایرانی است؛ یکی از سبزیجات پر مصرف که البته نه در ایران بلکه در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد. اگر شب‌ها بی‌خواب هستید یا رژیم لاغری گرفته‌اید، خوردن این سبزی را فراموش نکنید.
این سبزی پر ویتامین نه فقط برای لاغری و تناسب اندام شما معجزه می‌کند بلکه برای درمان بسیاری از بیماری‌های دیگ
چرا باید آجیل بخوریم؟ چرا باید بادام‌زمینی بخوریم؟ چرا باید کره بادام‌زمینی بخوریم؟ چرا... چرا... چرا....؟ مجله دلتا پاسخگوی سؤالات شما است؛ با ما همراه باشید.
کره بادام‌ زمینی ‌یک خوراکی خوشمزه به خصوص برای رژیم های لاغری و حتی چاقی است که می‌توان از آن به عنوان بمب انرژی ورزشکاران نام برد. وجود میزان زیاد چربی‌های غیر اشباع تک‌‌زنجیره و مواد مغذی دیگر، این ماده را به یکی از خوراکی‌ها و میان‎‌وعده‌ های مناسب برای لاغری و کاهش وزن تبدیل
شنبه بیست و سوم شهریور نود و هشت:خیلی اتفاقی ساعت هفت صبح به مناسبت دستشویی بیدار شدم.چشمم که باز شد،آبی آسمون و ابرای تیکه تیکه ی توشو که دیدم،آبی دریا رو که دیدم فهمیدم روز عالی هست.هنوز کامل کامل رنگ از رخ طلوع نپریده بود و میشد فهمید چه طلوع زیبایی داشته صبح.خوب عاشق بارون و حال و هواشم آره، اما بعد چند روز بارونی دیدن آسمون صاف آبی رفته به دل دریا رسیده هر آدمی رو مجذوب میکنه...طبق برنامه ام برای نهار عدس پلو با سالاد شیرازی پر آبغوره درست
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
یکی از خورش‌های اصیل ایرانی است که از گوشت خرد شده ران گوسفند یا
گوساله، کرفس، نعنا و جعفری تهیه می‌شود. برای جا افتادن خورش کرفس زمان
نسبتآ زیادی لازم استخورشت کرفس رو خیلی ها ممکنه دوست نداشته باشند و یا
از تصور مزه اش تاحالا امتحان نکرده باشن. ولی حقیقت اینه که این خورشت اگر
درست طبخ بشه طعم بسیار خوبی داره. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره راز خوشمزه شدن و طرز تهیه خورشت کرفس دونفره خوشمزه با
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
درست طبخ بشه طعم بسیار خوبی داره. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره راز خوشمزه شدن و طرز تهیه خورشت کرفس دونفره خوشمزه با
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
طرز تهیه خورشت کرفس

خورش کرفس
مثلا از وقتی که هفت-هشت سالمون بود تا همین یکشنبه هفته قبل:/
چیز نمک بازی درمیاریم...از خودمون فیلم میگیریم
من کبریام زهرا زهریا
زهرا تمام فیلمای خل و چل بازیامونو برام ریخت
یعنی نابود شدم انقدر خندیدم:/ زیاد خنده ام نداشت:| به بی مزه بودنش میخندیدم
مثلا منو زهرا هووی همدیگه ایم:/ رُمضِ علی هم شوهرمونه
خیلی هم باهم خوبیم:/ بر علیه بقیه زنای رُمضِ علی توطئه میکنیم
این رُمضِ علی علاقه ی وافری به زن گرفتن داره کلا:/
هردفه یکی میاد در خونمون رو میزنه.
طب سنتی و ایرانی از دیرباز نجاتگر جان بسیاری از انسان ها بوده و برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار گرفته می شده است. یکی از انواع درمان ها، درمان فشار خون با طب سنتی می باشد که در موارد متعددی بسیار کارآمد و موثر واقع گردیده است. البته توصیه های طب سنتی تنها به خوردن داروهای گیاهی منتهی نمی شود. شما بر اساس توصیه های پزشکی و طب سنتی باید نحوه خوراک و رژیم غذایی، توصیه های رفتاری و پرهیز های لازم را نیز رعایت کنید. 
توصیه های طب سنتی برای کاهش
۱. چرخ گوشت
۲. سرخ کن
۳. غذاساز
۴. پلو پز
۵. آرام پز
۶. زود پز
۷. سماور
۸. کباب پز
۹. آب پرتقال گیری برقی
۱۰. لباسشویی
۱۱. یخچال ، فریزر
۱۲. قهوه جوش
۱۳. چرخ خیاطی
۱۴. توستر
۱۵. ضبط صوت
۱۶. بخارپز
۱۷. ساندویچ ساز
۱۸. ظرفشویی
۱۹. مایکروویو
۲۰. سبزی خرد کن
۲۱. جارو برقی
۲۲. تلوزیون
۲۳. جاروی شارژی
۲۴. تخم مرغ پزی
۲۵. بخار شور
۲۶. اجاق گاز
۲۷. چای ساز
۲۸. اتوی پرسی
۲۹.همزن برقی
۳۰. ویدئو سی دی
۳۱. گوشت کوب برقی
۳۲. کتری برقی
۳۳. پارچ بریتا
۳۴. فرش
۳۵. بوفه
۳۶. میز تلو
اول پیاز را برداشتم که خرد کنم. برای این‌که بخشی از اشک‌هایم بیافتد گردن تندی‌اش. برای موجه بودن جلوی فاطمه نیازش داشتم. ساعت دوازده بیدار شدم. ارسلان بدون این‌که بیدارم کند رفته بود. هزاربار گفته‌ام که وقتی دیر بیدار می‌شوم از خودم منتفر می‌شوم. انگار باور نمی‌کند. بیشتر به دل خودش بها می‌دهد. به دلی که  یکی از خوشحالی‌هایش زیاد خوابیدن و زیاد خوردن من و فاطمه است. قرار بود صبح زود بروم کتابخانه و بعد نماز خوابم برده بود. توی خواب دختری
به جمع خانواده بزرگ لبنیات و دنیای خوشمزه معجون‌های خانگی خوش آمدید!این بار مجله دلتا معجون خوشمزه و انرژی زای شیر و خرما را انتخاب کرده است؛ با ما همراه باشید.
معجون شیر و خرما ( شیر خرما ) یک ترکیب خوشمزه و انرژی زا است که می‌تواند در رژیم چاقی شما به عنوان یک غذای کامل یا یک میان وعده مغذی عمل کند. کلسیم شیر البته از نوع پر چرب آن در کنار خرما یک معجون ترکیبی قوی است که به خصوص برای ورزشکاران بسیار مفید است؛ این بار مجله دلتا از شما می‌خ
آشنایی با غذاهای محلی و اصیل مازندران
غذاهای محلی استان مازندران | Mazandaran local food
غذاهای محلی همه ی شهرها و مناطق ایران بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و نمی توانیم بگوییم که غذایی بر غذای دیگری از بحاظ طعم و یا مواد تشکیل دهنده اش، برتری دارد. یکی از مناطق و استان هایی که در کشورمان غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد، استان مازندران است. غذاهای محلی استان مازندران یکی از خوش طعم ترین غذاها و البته مقوی ترین ها هستند که اتفاقا غذاهای بسیار مشهوری هم دارند.
درمان کبد چرب با استفاده از طب سنتی یا داروهای شیمیایی
درباره بیماری کبد چرب و دلایل به وجود آمدن این بیماری چه چیزهایی میدانید؟ در روش های درمان کبدچرب با طب سنتی راهکارهای زیادی پیشنهاد شده است، اما در این میان درمان کبد چرب با خاکشیر، یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی کبد چرب است .آیا می خواهید بدانید خاکشیر واقعا باعث درمان کبد چرب می شود ؟آیا نحوه درمان کبد چرب با خاکشیر را می دانید ؟اگربه دنبال آشنایی با این روش درمان کبد چرب هستید ا

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟
 زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.اصطلاح سردی کردن در چه مواقعی به کار میرود
برخی از افراد با مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد دچار دل درد ، دل پیچه و تهوع می شوند و اصطلاحا سردی می کنند . این علائم بیشتر در فصل بهار و تابستان با خوردن میوه هایی با طبع سرد برای افراد به وجود می آی
آیا می‌خواهید صورت چاق و پری داشته باشید؟ این رژیم غذایی را امتحان کنید؛ با مجله دلتا همراه باشید.

چاقی و لاغری در نوع خودش هر دو درد سرساز است؛ شاید باورتان نشود اما بسیاری از افراد در آرزوی چاق شدن هستند؛ مخصوصا آنهایی که صورت لاغری دارند و به قول معروف دل‌شان می‌خواهد تپل شوند، گونه بیاورند و آب زیر پوست‌شان برود.
برای همین منظور، حاضر هستند که هزینه‌های زیادی را صرف تزریق انواع ژل و بوتاکس کنند تا صورت چاق‌تری داشته باشند؛ دریغ از
شامی ترش نوعی خورشت شمالی است که با شامی‌ گوشتی که داخل سس گوجه مزه‌دار شده، درست می‌شود.
شامی ترش یا ترش شامی یکی از غذاهای سنتی گیلانی و بسیار معروف و لذیذ است. این غذا  درواقع نوعی خورشت است که با کته و سیب‌زمینی سرخ کرده سرو می‌شود. طرز تهیه شامی ترش گیلانی را در مجله دلتا بخوانید.
مواد لازم تهیه شامی ترش :
گوشت چرخ‌کرده: ۴٠٠ گرم
پیاز: یک عدد
گوجه‌فرنگی: ۲ عدد
رب گوجه‌فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
آرد نخودچی: ٢ قاشق غذاخوری
گشنیز خرد شده: یک قاش
اگر پاهای شما گزگز می کند و یا مدام به خواب می رود و دچار سرگیجگی و تعریق زیاد شده اید،این امکان وجود دارد که “چربی خون” شما بالا رفته باشد.خواندن این مقاله کمک زیادی به آشنایی شما با این بیماری خواهد کرد.تمامی نکاتی که باید درمورد بدانید را در ادامه ببینید
چربی خون عبارتست از بالا رفتن مقدارکلسترول و یا تری گلیسرید از مقدار طبیعی آنها در خون که باعث بیماری چربی خون می شود. میزان این مواد در خون در اثر مصرف مواد غذایی بیش از میزان مورد نیاز ی
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله :إنَّ الله وَ ملائکَه یُصَّلَونَ عَلَی خِوَانٍ عَلیهِ مِلحٌ و خَلٌّ
پیامبراکرم صلی الله و علیه و آله می فرمایند: خداوند و پیامبرش درود می فرستند برسفره ای که در آن نمک و سرکه است.
سرکه خورش پیامبران:
خوردن سرکه (عموما، چه با نان و …) توصیه و مدح شده است. سرکه غذای معروف پیامبران میباشد و آن را با روغن زیتون مصرف میکرده اند.پیامبر (صل الله علیه وآله )آن را بهترین خورشت (یعنی چیزی که نان را در آن فروبرده و میخورند) د
اگه خدا
شور و اشتیاق نداشت دست به خلقت نمی زد ، دائم ببخشه گنه کارا رو ، دلش واسه ی
اونا تنگ بشه ، به خودش قسم حرف خودشه که دلش میخواد اونا بیان باهاش حرف بزنند!
مال من نیست که!
اگه خودش
شور داره اهل عشق بازی و دوست داشتنه ، خب چرا ما نباشیم؟ هان؟
ولی مثل
چاقو میمونه ، رقص رو میگم ، هم میشه خوب استفاده کرد هم...
به
نظرتون همه ی رقاصا فاحشه اند؟ آقا نیستند! بعضیاشون اونقدر خوبن که نگو! خواننده
هام همین طور!
آقا یه
سوال ، یه سوال بی جواب! چرا فاحشه بودن
8 غذا برای کاهش اضطراب
افراد می توانند انواع مختلفی از شیوه زندگی را تغییر دهند تا بتوانند اضطراب خود را مدیریت کنند. خوردن یک رژیم غذایی پر از سبزیجات ، میوه ، حبوبات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی می تواند مفید باشد.
اضطراب یک وضعیت گسترده است و میلیون ها انسان را در سطح جهان تحت تأثیر قرار داده است. علائم متفاوت است و برخی افراد فقط الان و پس از آن آنها را تجربه می کنند. با این حال ، کسی که 6 ماه یا بیشتر علائم را تجربه می کند ممکن است اختلال

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها